Meble

Praktyczne informacje, porady i ciekawostki.

Meble biurowe świadczą o firmie

Pokaż mi swoje biuro a powiem Ci jakim jesteś szefem. To stwierdzenie bardzo często się sprawdza. Prezesi dużych korporacji wiedzą jak ważny jest odpowiedni wystrój biura – i to zarówno ich własnego gabinetu, jak i stanowisk pracowniczych czy sali recepcyjnej. Małe firmy czasem przywiązują wagę do tego, jakie wrażenie robią na potencjalnym kontrahencie, częściej jednak ignorują wystrój biura, myśląc że meble biurowe nie mają znaczenia. Nie jest tak. Meble biurowe, to nie tylko ergonomia i wygoda pracy, ale też samopoczucie pracowników oraz wizerunek jaki tworzy biuro na potencjalnych klientach, kontrahentach, czy kandydatach do pracy, którzy przychodzą na rozmowę kwalifikacyjną.

Jasnym jest, że w początkowej fazie rozwoju firmy, najczęściej inwestuje się w tanie meble biurowe. Biurka, kilka krzeseł, czasem jeden stolik wystarczają na początek. Często kupuje się używane meble biurowe wysprzedawane przez inne firmy na wyprzedażach bądź aukcjach internetowych. Jednak z czasem, w rozwoju firmy powinna pojawić się potrzeba zbudowania swojego wizerunku, również za pomocą biura. Również wizerunek szefa jest budowany przez jego meble gabinetowe.

Aby biuro było atrakcyjne, nie trzeba od razu zaopatrywać się w nowoczesne meble biurowe o wygórowanych cenach, ale stworzyć takie wrażenie, że wszystkie elementy są do siebie dopasowane i kupione z rozmysłem i dbałością o wygodę pracowników. Stare, rozlatujące się regały na dokumenty i zniszczone biurka na nikim nie zrobią dobrego wrażenia. Pamiętać należy, że wystrój biura, to nie tylko biurka pracownicze, lada recepcyjna i szafy biurowe. Urządzić trzeba też salę konferencyjną , pokój socjalny, czy gabinety zarządu. W niektórych firmach ważna jest też poczekalnia dla kontrahentów i klientów. Meble recepcyjne, fotele biurowe czy całe aranżacje pokojów socjalnych również tworzą wizerunek firmy. Za pomocą mebli można więc podwyższyć swój status – sprawiając wrażenie firmy bardziej zamożnej czy rozwiniętej, lub obniżyć go - przez nie przykładanie wagi do wystroju biura.

Przy bardzo ekskluzywnym bądź nietypowym w układzie architektonicznym przestrzeni biurowej zawsze pozostają meble biurowe na zamówienie, idealnie dopasowane do konkretnej przestrzeni.

Meble biurowe w innych krajach

Kontorsmöbler - meble biurowe w Szwecji.