Meble

Praktyczne informacje, porady i ciekawostki.

Meble dziecięce - fakty i porady

Urządzanie pokoju dziecięcego, to dla rodziców wielka frajda. Mogą dzięki temu „cofnąć się” w czasie do okresu własnej młodości i lekko się zinfantylizować poszukując najbardziej kolorowych i wygodnych mebli dla swojej pociechy. Producenci mebli dziecięcych doskonale wiedzą jakiego bzika potrafią mieć rodzice na punkcie swoich dzieci – co bezpośrednio jest w stanie przełożyć się na wybór najlepszych i najbardziej atrakcyjnych mebli. Z tego powodu, meble dla dzieci są tak szeroko reprezentowane i prawdopodobnie jedynie meble kuchenne i meble wypoczynkowe mają więcej wzorów i możliwości niż meble dziecięce.

Podstawowym elementem wyposażenia dziecięcego pokoju jest oczywiście łóżeczko. To na nie należy zwrócić największą uwagę kupując meble dziecięce. Łóżko powinno być wygodne a także miłe dla dziecka. Dlatego często spotyka się łóżeczka dziecięce stylizowane na samochody, domki, czy łóżeczka małej księżniczki. Aby łóżeczko dziecięce wpadło naszemu skarbowi w oko, musi być kolorowe i wizualnie atrakcyjne. Łóżko warto kupić nieco większe, aby nie trzeba było co chwila go wymieniać. Poza łóżkiem, częstym wyposażeniem dziecięcego pokoju są miękkie pufy. Nadają się one świetnie na meble dziecięce, bowiem nie posiadając ostrych i twardych krawędzi są dla dzieci całkowicie bezpieczne, czego nie można powiedzieć o krzesełkach czy fotelikach.

Pozostałe meble pokojowe dla dzieci nie są dla naszych milusińskich aż tak istotne – wystarczy aby było kolorowe. Rodzice powinny je dobrać pod własnym kątem zapotrzebowania.

Kupując meble dzieciece koniecznie trzeba zwrócić uwagę na materiał z którego są wykonane. Popularny jest plastik i drewno. Dla dzieci najbardziej bezpieczne są meble dziecięce drewniane. Jako produkt naturalny, nie wywołają u dziecka alergii, a dodatkowo są „ciepłe” w dotyku – w odróżnieniu do mebli z aluminiowymi bądź metalowymi elementami. Meble dziecięce plastikowe muszą posiadać specjalne atesty, potwierdzające że są to meble bezpieczne dla dzieci. Zresztą certyfikaty na meble dziecięce producent mebli każdego typu, przeznaczonych do pokojów dziecięcych, powinien posiadać.

Z czasem przychodzi też czas kiedy wymienić trzeba meble dziecięce, młodzieżowe gusta nie dopuszczają bowiem takiej feerii barw i kształtów, jakie podobają się dzieciom. Używane meble dziecięce można z powodzeniem sprzedać wtedy na aukcji, bądź oddać potrzebującym – w ten sposób nie zagracimy sobie mieszkania. Zarówno meble młodzieżowe jak i meble dziecięce chętnie są też przyjmowane przez wszelkiego rodzaju ośrodki pomocy społecznej, czy instytucje charytatywne.