Meble

Praktyczne informacje, porady i ciekawostki.

Meble do salonu - fakty i porady

Meble skórzane są nieustająco modne. Zawsze cenione, zmieniają jedynie styl i kolory, ale pokrycie ze skóry zawsze było i jest w cenie. Główną zaletą jaką mają meble skórzane jest nadanie wnętrzu ekskluzywnego wyglądu. Niezależnie od tego, jakie pozostałe meble zostaną dobrane do salonu czy gabinetu, skórzane wypoczynki zawsze będą wyglądać wyjątkowo i stylowo.

Kilka lat temu, triumfy święciły meble skórzane holenderskie. Były one atrakcyjne głównie dlatego, że jak na meble skórzane były wyjątkowo atrakcyjne cenowo. Najczęściej były to meble używane, jakkolwiek jak na przechodzone już nieco egzemplarze, wyglądały bardzo korzystnie i praktycznie nie było po nich widać zużycia. Dziś, meble holenderskie są już lekkim przeżytkiem i głównie kupowane są przez osoby, których przychód nie pozwala na zakup mebli z naturalnej skóry bardziej znanych marek i którzy muszą inwestować w tanie meble skórzane.

Kupując meble skórzane używane, koniecznie zwrócić uwagę trzeba na stan pokrycia. Popękana i poplamiona skóra nie będzie prezentować się elegancko, a niestety największą wadą tapicerki skórzanej jest trudność jej odczyszczenia. Istnieją wprawdzie wyspecjalizowane firmy, którym można zlecić czyszczenie, na rynku są też dostępne preparaty do pielęgnacji skóry, jednak kupując używane meble skórzane, trzeba mieć świadomość że zastanego brudu, który wniknął głęboko w skórę, być może odczyścić się już nie da. Ze względu na łatwość zabrudzeń, złym pomysłem jest też kupowanie skórzanych wypoczynków w sytuacji posiadania małych dzieci. Rozlany na kanapie soczek, czy skórzane meble stylowe, pokryte farbkami plakatowymi to frustracja dla rodziców i zmarnowany wydatek.

Dla osób, które nie mają „dziecięcego” problemu, a chcą by ich mieszkanie było wygodne i atrakcyjne, warto polecić markowe komplety wypoczynkowe wykonane ze skóry cielęcej.

Z bardziej modnych obecnie producentów warto zwrócić uwagę na włoskie meble skórzane. Charakteryzują się one niebanalnym wzornictwem a przede wszystkim dużą delikatnością skóry i doskonałym wykończeniem. Choć kosztowne, włoskie meble wypoczynkowe są popularne, a ich import stale się zwiększa. Główną zaletą włoskich mebli jest duża różnorodność wzorów i kolorów. Są to niezwykle nowoczesne meble skórzane, które kupić można nawet w tak nietypowych odcieniach jak czerwień, akwamaryna czy pomarańcz.

Dopasowane do wnętrza sofy, kanapy czy narożniki skórzane stworzyć mogą niepowtarzalny klimat i zwykłe mieszkanie przeistoczyć w elegancki apartament.