Meble

Praktyczne informacje, porady i ciekawostki.

Meble stylowe - przegląd trendów

W zakresie aranżacji wnętrz dominuje obecnie styl nowoczesny, z niewielkimi wpływami orientalnymi. Nadal jednak dla niektórych osób meble muszą mieć własną duszę i być symbolem klasy. Takie osoby preferują meble stylowe, nawiązujące do jednego z licznych trendów w sztuce użytkowej minionych wieków.

Nie jest prawdą, że meble retro to wszelkiego rodzaju starocie. Różnica pomiędzy poszczególnymi stylami jest znaczna i łatwo zauważalna. Warto odkryć to piękno. Jakie meble stylowe są więc najmodniejsze w obecnych czasach? Niezmienną popularnością cieszą się niemieckie meble stylowe z okresu Biedermeier. Są to meble wygodne w użytkowaniu, pozbawione nadmiernej ilości ozdób, dodające pomieszczeniu smaku i klasy, ale jednocześnie pozwalające na włączenie bardziej nowoczesnych akcentów do mieszkania, które nie będą wyglądały kuriozalnie.

Innym popularnym stylem, cieszącym się dużym powodzeniem są meble stylowe włoskie stylizowane na okres późnego renesansu. Sekretarzyki i obszerne łoża dobrze wyglądają jednak jedynie w dużych pomieszczeniach i to pozbawionych nowoczesnych akcentów.

Zauważyć można też powrót i zainteresowanie czasami regencji. Forniry, okucia z brązu, meble stylowe dębowe zdobione złoceniami to najbardziej charakterystyczne elementy stylu. Meble stylizowane na okres regencji ładnie łączą się z orientalnymi motywami i dekoracjami.

Czy urządzanie stylowego salonu czy kuchni jest drogie?

Meble stylowe ceny mają zróżnicowane - w zależności od tego czy są to meble oryginalne, czy też repliki, a jeśli repliki to z jakiego okresu i przez kogo wykonane. Nie da się więc jednoznacznie stwierdzić czy są to drogie, czy tanie meble. Są zarówno opcje kosztowne, ale można również zdobyć tanie meble stylowe buszując na przykład po pchlich targach bądź sklepach z używanymi rzeczami. Na różnego rodzaju wyprzedażach, niestety najczęściej organizowanych w większych miastach, można prawie za bezcen kupić meble stylowe, antyki i inne artykuły dekoracyjne nadające się do natychmiastowego wykorzystania, bądź wymagające niewielkiej renowacji. Meble stylowe używane to sposób na to by mieć pięknie urządzone mieszkanie za niewielkie pieniądze.