Meble

Praktyczne informacje, porady i ciekawostki.

Meble łazienkowe - tradycja czy nowoczesność?

Z meblami łazienkowymi nie jest w Polsce łatwo. Teoretycznie oferta producentów jest spora, ale chcąc wybrać coś naprawdę interesującego można mieć z tym niemały kłopot. Najpowszechniej spotykane są tradycyjne, białe meble łazienkowe. Panująca zasada, że meble do łazienki powinny być białe sprawia, że o jakichkolwiek innych kolorach można praktycznie zapomnieć. Wyjątkiem są drewniane meble łazienkowe, które stają się coraz bardziej popularne – jednakże również dość trudne do zdobycia. Do końca nie wiadomo dlaczego przy takim towarze jakim są meble łazienkowe produkcja opiera się właśnie na białych, laminowanych najczęściej meblach. Producenci mebli łazienkowych zasłaniają się tezą, że na inne zestawy nie ma popytu, ale może być też tak, że brak popytu powodowany jest brakiem jakiejkolwiek podaży. W kontekście trudności ze znalezieniem innego koloru szafek niż białe lub pokryte lustrami meble łazienkowe wiszące, klienci coraz częściej zaczynają sięgać do katalogów internetowych.

Sprzedaż on-line mebli do łazienki, ma taką przewagę nad sprzedażą tradycyjną, że w spokoju domowego zacisza, można w krótkim czasie przeglądnąć szereg ofert i spróbować znaleźć coś bardziej nowoczesnego i nietypowego. To jakie meble łazienkowe sklep internetowy ma w ofercie, będzie zależało przede wszystkim od tego, czy nawiązał współpracę z producentami zagranicznymi. Najczęściej to właśnie z zagranicy pochodzą najbardziej nietypowe meble łazienkowe w ciekawych kolorach lub wykorzystujące nietypowe dla łazienek materiały.

A jak wyglądają nowoczesne meble łazienkowe, a co za tym idzie również innowacyjne łazienki? Przede wszystkim są to pokoje kąpielowe, które korzystają nie tylko z tradycyjnych płytek, ale również z takich materiałów jak drewno, tynk strukturalny a nawet industrialnie wyglądający metal. Do tak zaprojektowanych łazienek konieczne są ciekawe w formie i kolorystyce akcesoria łazienkowe oraz ekskluzywne meble łazienkowe, które niekoniecznie muszą być kosztowne, ale na pewno muszą zwracać uwagę swoją wyjątkowością. Oczywiście, na taką zabawę formą, mogą pozwolić sobie jedynie posiadacze dużych łazienek. W mniejszych – typowo blokowych, na dużą ilość szafek i schowków nie ma najczęściej miejsca a całe meble łazienkowe stanowi samotna, pojedyncza szafka i lustra łazienkowe.