Meble

Praktyczne informacje, porady i ciekawostki.

Meble na wymiar - idealne dopasowanie - fakty i porady

Kupiliśmy mieszkanie. Wreszcie nasze upragnione lokum stoi przed nami otworem i czas zabrać się za jego urządzanie. Setki rynkowych propozycji, miliony stron internetowych i tysiące katalogów kuszą nas ciekawymi propozycjami aranżacji przestrzeni.

Nagle okazuje się że pojawia się problem, bo wymarzony stół jest 5 cm za długi, a sofa o 3 cm zbyt szeroka. Gotowe meble kuchenne nijak nie chcą zmieścić się do naszej kuchni. Co robić?

Na szczęście istnieje opcja zlecenia wykonania mebli. Meble na wymiar do pewność idealnego dopasowania poszczególnych elementów do naszych potrzeb i wymiarów naszego mieszkania. No tak, ale czy to nie jest kosztowna opcja? Czy jeśli wykonamy meble na wymiar: szafy, stół czy komodę, to nie okaże się że zapłaciliśmy za to znacznie więcej niż kupując nie tak idealne ale gotowe meble do salonu?

Czasem rzeczywiście meble na wymiar okazują się kosztowne, ale nierzadko okazuje się również, że meble na wymiar są de facto mniej kosztowne niż ich gotowe odpowiedniki. Bywa tak w przypadku zabudowy kuchennej, czy stylowych replik mebli z epoki. Tanie meble na wymiar mogą być tak samo, a niekiedy nawet bardziej atrakcyjne niż meble które znaleźć można w salonie, a zamawiając je pod konkretne potrzeby mamy pewność, że wszystkie elementy wystroju wnętrza będą idealnie dopasowane.

Decydując się na zlecenie wykonania mebli, warto odwiedzić przynajmniej kilku wykonawców. Meble na wymiar ceny mogą mieć bowiem mocno zróżnicowane i bywa że ten sam komplet u jednego producenta czy stolarza będzie nawet dwa razy droższy niż zamówiony u innego.

Z dostępnych mebli wykonywanych na życzenie klienta najpopularniejsze są meble drewniane oraz meble tapicerowane. Rzadko zleca się wykonanie mebli z innych materiałów (jak metal czy tworzywa sztuczne). Prawdopodobnie wynika to zarówno z małej ilości zakładów, które podjęłyby się realizacji takiego zamówienia, z wyższych kosztów takiego projektu oraz z mniejszego w związku z tym zapotrzebowania.

W Polsce, triumfy święcą meble kuchenne na wymiar i praktycznie na tym rodzaju mebli zasadza się w naszym kraju branża meblarska. Zabudowa kuchenna, aby była modna musi u nas być wykonana na zlecenia. Na zachodzie, wykonywanie mebli na zamówienie jest znacznie bardziej popularne i wykonuje się tam nie tylko kuchnie, ale nawet meble tapicerowane na wymiar, czy indywidualnie projektuje wystrój łazienki.