Meble

Praktyczne informacje, porady i ciekawostki.

Meble do sypialni - fakty i porady

Meble do sypialni. Nowoczesne trendy

Sypialnia, to obok kuchni bodaj najważniejsze pomieszczenie w mieszkaniu. Spędzamy w nim całą noc, a od jakości naszego snu zależy zarówno nasze samopoczucie następnego dnia, jak i – w dłuższej perspektywie – nasze zdrowie. Dlatego dobrze dobrane meble do sypialni, odpowiednie oświetlenie, kolorystyka a nawet wentylacja pomieszczenia mają kluczowe znaczenie i nie wolno pominąć przy projektowaniu żadnego elementu.

Skupiając się na meblach, podkreślić trzeba przede wszystkim rolę łóżka. Łóżko do sypialni musi być przede wszystkim wygodne. Dobieramy nie tylko samą ramę, ale również odpowiedni pod względem twardości materac. Na tych elementach nie warto oszczędzać i tanie meble odrzucić na samym początku - nie zapewnią one bowiem wystarczającego komfortu podczas snu.

Obecne trendy wskazują na łóżka obszerne, pozwalające na uzyskanie pełni wygody podczas snu. Jeśli tylko wielkość sypialni pozwala, warto zainwestować w łóżko wolnostojące, a kanapy czy sofy pozostawić do wyposażania salonu. Nowoczesne meble do sypialni to przede wszystkim meble w swojej formie minimalistyczne, ale dające szerokie możliwości aranżacyjne. W modzie są łóżka i szafy proste w formie i meble drewniane w jasnych kolorach. Do takich mebli dobiera się odpowiednie kolory ścian. Coraz bardziej popularne stają się kompozycje ścienne, czyli pseudo freski na ścianach uzyskiwane dzięki zastosowaniu szablonów malarskich lub tynków strukturalnych. Aby taka sypialnia wyglądała przytulnie i atrakcyjnie konieczne są meble sypialniane delikatne i nie przytłaczające ilością zdobień czy wielkością.

Drugim trendem, który zaczyna królować w sypialniach są meble stylowe i klasyczne wyposażenie sypialni stawiające przede wszystkim na wygodę. W tej koncepcji wykorzystuje się klasyczne szafy dwu lub trzydrzwiowe, etażerki i nakasliki z obu stron łóżka.

Niezależnie od tego jakie wybierzemy meble, sypialnia musi być jasna i przestronna. Warto więc wziąć pod uwagę ilość miejsca i jego rozplanowanie a w razie konieczności wykonać meble do sypialni na zamówienie. Koszt takiej usługi relatywnie nie jest wyższy niż gotowe meble drewniane czy gięte.