Meble

Praktyczne informacje, porady i ciekawostki.

Meble holenderskie - fakty i porady

Na Polskim rynku meblarskim, meble holenderskie triumfy święcą od wielu lat. Na czym polega ten fenomen mebli importowanych z Holandii i dlaczego mimo upływającego czasu nadal są tak poszukiwane na rynku?

Przede wszystkim, meble holenderskie to meble wykonane z materiałów bardzo dobrej jakości. Lite drewno, skórzane obicia dają gwarancję dużej odporności i wytrzymałości i kupujący może mieć pewność, że z mebli będzie korzystał przez lata. Do produkcji mebli holenderskich stosuje się specjalne, odporne i twarde gatunki drewna, które zarówno nie podlegają szybko rozsychaniu, jak i są w stanie przeżyć wiele lat bez śladu zniszczenia. Kolejną kwestią jest pokrycie kompletów wypoczynkowych. Nie zapominajmy, że głównie sprzedaje się meble holenderskie skórzane, a pokrycie ze skóry jest w naszym kraju uznawane za szczyt luksusu. Są więc meble holenderskie synonimem prestiżu i dobrego smaku właścicieli. To poczucie smaku i stylu często decyduje o opcji rozważenia zakupu mebli importowanych z Holandii. Stylowe meble holenderskie ( a przynajmniej stylizowane na meble z epoki) dodają mieszkaniu klasy i tak pożądanej obecnie nuty vintage.

Kolejną zaletą, jaką mają meble importowane, jest cena. Ponieważ najczęściej są to używane, stare meble holenderskie ich cena kształtuje się na poziomie akceptowalnym przez średnio zamożnego Polaka, staje więc automatycznie dla większości atrakcyjna. Używane meble, to tanie meble, a tanie meble to coś co lubimy, bo skoro można mieć coś taniej, to po co przepłacać! (parafrazując jedną ze znanych reklam).

Najłatwiej i najczęściej można meble z Holandii spotkać w komisach lub niewielkich sklepach meblowych w których większość mebli to pojedyncze sztuki. W meble holenderskie sklepy meblowe bawią się rzadko, wiedząc że import nowych mebli nie będzie opłacalny, skoro można nabyć tanie meble holenderskie w formie używanej. Najprościej więc szukać takich zestawów w lombardach, komisach, pchlich targach, bądź śledzić ogłoszenia w Internecie. Istnieją również specjalne sklepy, które zajmują się tylko używanymi meblami i które posiadają w swojej ofercie przynajmniej kilka egzemplarzy mebli holenderskich, lub na holenderskie stylizowanych.